УЗД м'яких тканин включає огляд шкіри, підшкірної клітковини, лімфовузлів. Цей вид УЗ-дослідження рекомендується при підозрі на пошкодження м'яких тканин при травмах, дозволяє уточнити природу запального процесу, виявити й заздалегідь спрогнозувати подальший хід пухлинного процесу. Цей метод безболісний і нешкідливий.
Переваги методу
Еластографія є інноваційним методом, що дозволяє обстежувати печінку та інші м'які тканини й оцінити якісні та кількісні показники жорсткості тканин та ступінь фіброзу за наявності хронічних захворювань. Метод ще називають віртуальною пальпацією, адже ультразвук промацує орган, дозволяючи деталізувати його стан, знайти проблемні ділянки.
На відміну від біопсії, еластографія — нетравматичний, безболісний метод дослідження. Ультразвуковий апарат дозволяє зробити точну діагностику, зняти показники без біопсії, яка в окремих випадках виключається рядом протипоказань. Дискомфорт, ускладнення від процедури виключені, реабілітація не потрібна, ускладнень не виникає.
Ще однією з переваг є швидкість методу. Проведення процедури дозволяє вивчити тканину за мінімальний відрізок часу, після чого можна їхати додому, адже знаходження в стаціонарі не потрібно. Пацієнт проходить процедуру як звичайне УЗД, результати надаються відразу ж.
У ситуації, коли біопсія заборонена (що актуально для хворих гепатитом С), еластографія стає єдиним варіантом діагностики стану печінки. Відомо, що біопсія викликає у хворих гепатитом С важку кровотечу, зупинити яку досить складно, проте еластографія не передбачає шкоди, проводиться без погіршення стану хворого, перебігу хвороби.
Показання до еластографії
Розглянемо основні показання до проведення еластографії печінки. Тривале підвищення активності трансаміназ (АСТ, АЛТ) при медикаментозній терапії інших захворювань може стати приводом до більш детального обстеження печінки. З метою підтвердження діагнозу та моніторингу лікування у разі виявлення цирозу печінки на різних його етапах варто звернутися до ультразвукової діагностики.
Еластографія стане незамінною при хронічних вірусних гепатитах, гепатитах нез’ясованої етіології, автоімунному гепатиті, жировій інфільтрації печінки, алкогольному ураженні печінки, токсичних ураженнях печінки, довготривалій жовтяниці, склерозуючому холангіту, тривалому підвищенні білірубіну. Як бачимо, спектр застосування еластографії печінки достатньо широкий. Проте, які б найсучасніші методи діагности не існували, не варто покладатися лише на них. Щоб печінка працювала добре, треба її берегти.
(099) 726-03-03, (067) 776-03-03.