Причини появи молочниці
Під впливом різних факторів (перед початком менструації, в період вагітності, в результаті зміни гормонального фону) мікрофлора піхви стає особливо сприятливою для активації Candida albicans.
Серед основних факторів, що призводять до розвитку молочниці виділяють:
- використання гормональної контрацепції;
- ослаблення імунітету;
- цукровий діабет;
- нехтування правилами гігієни;
- застосування щоденних прокладок і тампонів
Сплеск захворюваності на кандидоз припадає зазвичай на літо, бо висока температура (вище 20° С) і підвищена вологість — ідеальні умови для розмноження грибів, що викликають захворювання. Купання у водоймах (море, річці, озері) або басейні без заміни мокрого купального костюма на сухий, може спричинити таке неприємне захворювання, як молочниця.
Ознаки молочниці
Симптоми молочниці виявити досить просто:
- Білі, сірнисті виділення зі статевих органів.
- Сверблячка і печіння.
- Неприємні відчуття при контакті з сечею і водою.
- Висип або почервоніння на статевих органах.
- Набряклість статевих губ.
- Неприємні або хворобливі відчуття під час сексуального контакту.
Діагностика кандидозу
Симптоми кандидозу можуть бути схожі на симптоми інших сечостатевих інфекцій. Тому точне діагностування молочниці без огляду лікарем акушером-гінекологом і здачі аналізів на виявлення збудника неможливе.
Для виявлення захворювання у пацієнтки береться мазок з піхви. Також можуть бути призначені загальні аналізи сечі і крові, аналіз на рівень глюкози крові (тому що в деяких випадках молочниця може бути першим тривожним дзвіночком розвитку цукрового діабету).
При діагностуванні кандидозу відбувається:
- виявлення грибка Candida в біоматеріалі;
- аналіз мікрофлори піхви;
- виявлення або виключення інших сечостатевих інфекцій.
Способи лікування молочниці
Процес лікування молочниці в медичному центрі «МедіКлаб» поетапний. Для початку проводиться забір біоматеріалу з піхви (мазок) для виявлення чутливості до препаратів. І тільки після цього лікар визначає схему лікування.
З метою запобігання рецидивам, необхідно провести низку заходів щодо виключення факторів, які провокують активне розмноження грибів Candida, а саме:
- необхідно по можливості призупинити або скасувати прийом антибіотиків;
- нормалізувати обмінні процеси організму;
- відновити нормальну мікрофлору і кислотність піхви;
- усунути дисбактеріоз кишечника;
- відновити нормальну роботу імунітету.
Молочницю НЕ можна ігнорувати, тому що без правильного лікування це захворювання здатне перейти в хронічну, рецидивуючу форму.
Лікування молочниці в приватній клініці «МедіКлаб» в Дніпрі
Лікарі акушери-гінекологи «МедіКлаб» проводять ефективне лікування молочниці виходячи з індивідуальних особливостей організму жінки. При цьому ми застосовуємо виключно безпечні методики, дбаючи не лише про фізичне здоров'я, але і про психологічний комфорт наших пацієнток.
(099) 726-03-03, (067) 776-03-03.