Вушні пробки з вмістом сірки - це часте явище для кожної людини, воно успішно видаляється за допомогою вушних паличок і, здавалося б, зовсім не викликає ніякої небезпеки.
Але якщо пробка у вусі накопичується у великій кількості, можуть перекриватися звукові ходи, людина починає відчувати свій голос, втрачається природне сприйняття реальності. Іноді в результаті присутності великої кількості сірчаної пробки, відчувається запаморочення, спостерігається нудота, блювотні позиви, погіршується загальне самопочуття людини.
Від сірки потрібно позбавлятися на початкових етапах її розвитку без запуску ситуації.
Як розпізнати сірчану пробку?
Регулярно користуючись невірними гігієнічними методами очищення вуха від сірки, багато хто навіть не замислюються про те, що стикаються з утворенням пробки у вусі. Як же розпізнати її присутність і які симптоми вушної пробки?
Симптоми:
- Порушення роботи серця.
- Запаморочення.
- Закладеність у вухах.
- Звучання власного голосу у вигляді відлуння.
- Погіршення слуху.
Якщо одразу не зайнятися лікуванням сірчаної пробки, то можуть проявлятися сильні больові відчуття, стріляючий біль. Такі стани говорять про те, можливо, розпочинаються запальні процеси: отит або захворювання барабанної перетинки.
Для літніх людей наявність сірчаної пробки більш небезпечна, ніж для маленьких дітей
З віком знижується функція слухового апарату, а при наявності в ньому великої кількості сірки, функція може повністю згаснути. Людям похилого віку властива туговухість, яка часто пов'язана з сірчаної пробкою. Якщо не проводити регулярне чищення вушної сірки, вона може негативним чином вплинути на слуховий апарат, порушивши його функції.
Сірчані пробки у дітей
З вушної раковини нерідко спостерігаються світло-жовті виділення, що мають різну консистенцію. Діти піддаються чищенню вух набагато складніше, ніж дорослі. В результаті відсутності правильної гігієни, утворюється велика кількість сірки, яка з часом переходить в сірчану пробку. Основними причинами появи даної проблеми у маленьких дітей є:
- Зловживання гігієнічними процедурами, які при різкому русі можуть пошкодити вушну раковину малюка.
- Часте потрапляння води в вушка під час купання.
- Генетична схильність.
- Пересушене повітря в приміщенні.
- Гучна музика або перегляд мультфільмів в навушниках.
- Захворювання вух.
Наявність сірчаної пробки у дітей викликають больові відчуття в області вушок та значно погіршують стан дитини. Навіть може підвищитися температура тіла. У ранньому дитячому віці пробки негативно позначаються на слуху, можуть знижувати його безповоротно.
Як позбутися сірчаної пробки з вух?
Займатися самоусуненням сірчаної пробки у дитини не рекомендується. Потрібно одразу ж звернутися до фахівця за консультацією і лікуванням, щоб мінімізувати погіршення й не доводити ситуацію, коли потрібно буде застосовувати додаткову терапію.
Чому утворюються пробки у вусі?
Порушення функції вух виникають при наявності патології шкіри, запальних захворювань вуха (таких як отит). Нерідко причиною виникнення сірчаної пробки є відсутність щоденної гігієни або неправильне чищення вух, використовуючи шпильки, сірники.
Такі гострі предмети тільки проштовхують сірку вглиб вуха, притискаючи її до барабанної перетинки, звідки вона самостійно віддалятися просто не може. Якщо регулярно проштовхувати сірку вглиб вуха, то утворюється вушна пробка.
Забруднення вушних проходів сірої сприяють наступні чинники:
- Щільні волоски у вусі.
- Підвищений рівень "поганого" холестерину в крові.
- Наявність шкірних захворювань.
- Неправильний гігієнічний догляд, який використовується при відсутності знань про анатомічну будову вуха і фізіологічних процесів в ньому.
Виявити наявність вушної пробки лікар може під час проведення отоскопії або мікроотоскопіі. В ході дослідження фахівець візуалізує повне (часткове) заповнення слухового проходу патологічної масою.
Встановлюючи діагноз, враховуються і дані анамнезу пацієнта, де серед скарг буде зниження слуху і хворобливість.
Попередньо проконсультувавшись з нашим висококваліфікованим отоларингологом, ви можете пройти лікування в нашій клініці щодо усунення цієї проблеми.