Перший УЗД скринінг при вагітності надає можливість виявити хромосомні аномалії чи вроджені вади розвитку у майбутнього малюка.

Запишіться на прийом до лікаря в зручний для вас день і час



Слово «скринінг» перекладається як «сортування, просіювання». Перинатальний скринінг проводиться з метою виключення ймовірності розвитку у дитини вроджених синдромів Дауна, Едвардса, дефектів нервової трубки та інших аномалій малюка і плаценти.
Варто відзначити, що найпоширеніша хромосомна аномалія - синдром Дауна. Щорічно в Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я, реєструється близько 400 випадків цієї хвороби.
Що таке скринінг, як проводиться, на чому базується
Таке обстеження грунтується на тому, що показники в крові вагітної малюком з хромосомними відхиленнями відрізняються від властивостей крові жінок, які виношують практично здорового малюка. Насиченість маркерів обумовлена терміном вагітності та станом плода.
Отже, проведення скринінгу призначається в певний проміжок, коли ризики оцінюються максимально точно. В основному потрібні два таких дослідження: в першому і другому триместрах, подвійний і потрійний тест, відповідно.
Обидва дослідження включають детальне УЗД і біохімічний аналіз крові (маркери білка РАРР-А, β-ХГЛ, альфа-фетопротеїну, вільний естріол).
Скринінг 1 триместру вагітності - норма проведення та можливі результати
Скринінг 1 триместру вагітності робиться на 11-13 тижні (краще на 12 тижні). Він виявляє ймовірність патологій, наприклад, дефект передньої черевної стінки, нервової трубки, певні генетичні патологічні зміни. Крім них «подвійний тест» свідчить загрозу переривання вагітності, фетоплацентарну недостатність.
Остаточний висновок скринінгу 1 триместру вагітності формується на основі даних УЗД і біохімічного аналізу крові. Вираховується також вільний β-ХГЛ і РАРР-А. На 10-12 тижні вагітності рівень ХГЛ досягає свого найвищого рівня, а потім знижується. Дослідження РАРР-А слід здійснювати на 12-му тижні. Після 14 тижнів він не є інформативним.
Одним з найважливіших показників УЗД вважається величина комірного простору. Це проміжок між внутрішньою поверхнею шкіри плода і зовнішньою поверхнею м'яких тканин в проекції шиї плода. Також потрібно вимірювати носові кісточки, кровотік в венозній протоці.
Біохімічний скринінг 1 триместру дає ймовірність виявлення синдрому Дауна до 90% в поєднанні з ультразвуковими маркерами. При необхідності рекомендують розрахунок індивідуального ризику народження дитини з хромосомними аномаліями.
Висновки скринінгу надаються як звіт з даними тесту і загальноприйнятими медичними нормами. З огляду на всі дані, їх визначення і трактування, лікар-гінеколог в разі необхідності порекомендує жінці додаткову консультацію генетика і проходження спеціального розширеного аналізу.
Записатися на перший УЗД скринінг в Дніпрі
(099) 726-03-03, (067) 776-03-03.
Загальні питання
Якщо ви бажаєте отримати онлайн-консультацію лікаря, то для цього є 3 прості кроки.
1. Технічні вимоги з боку пацієнта
Щоб отримати онлайн-консультацію, у пацієнта має бути:
- доступ до Інтернету,
- на пристрої має бути активований відео- та аудіодоступ,
- необхідно мати дозвіл на запис консультації з боку клініки (узгоджується під час призначення онлайн-консультації).
2. Замовлення консультації
- зателефонувати до клініки та визначитись із лікарем, який має провести консультацію,
- запланувати день та час консультації,
- оплатити онлайн-консультацію,
- надіслати необхідну для лікаря медичну інформацію.
3. Проведення онлайн-консультації
- в день консультації адміністратор клініки надсилає пацієнту посилання на Zoom, Skype чи іншу платформу для проведення консультації (узгоджується з пацієнтом під час замовлення консультації),
- в запланований час відбувається з'єднання за посиланням,
- впродовж 10-20 хв. після закінчення консультації відсканований висновок (заключення) лікаря надсилається на e-mail/Viber/інший месенджер клієнта (узгоджується з пацієнтом).
Отримайте консультацію лікаря
- Комментарии